شهرک رویال پارک   ویلایی تیپ 2
Royal Park – B

موقعیت :

استان تهران، دماوند،گرمآبسرد

متراژ زمین :

709 مترمربع

کارفرما :

جناب آقای اخلاقی

_

About Projectدرباره پروژه

این ویلا سومین ویلای طراحی شده برای شهرک توریستی- تفریحی رویال پارک است. در این طرح سعی شده به ایده های زیبایی شناسی در معماری و غنا بخشیدن به تجربه هایی فضایی نزدیک شد. مهمترین وجه در این پروژه ، موفقیت در رسیدن به ساختارهای مدرن زیبایی شناسی در فضاهای مسکونی است. در این پروژه با ارائه ی کالبدی مدرن در عین سادگی و به دور از تکلف و اغراق در سبک های نامعلوم و یا رجعت های نامعقول به گذشته، تلاش شده است فضایی دلنشین با کلیه ی مشخصات یک سکونتگاه (خانه) خلق شود. تنوع دید به مناظر اطراف ، نورگیری قابل توجه، فوکوس بر کلیه عناصر فضاساز و عناصر معماری از جمله پله، بازشوها، تناسبات بین فضای داخل و نمای پروژه، توجه به مکانیابی ورودی، فضاهای باز و نیمه باز، توجه به محوطه، در نظر گرفتن حریم خصوصی ملک و تنظیم به تعریف معماری از منظر تیپولوژی های مدرن از مهمترین جنبه های مورد توجه طراح در این پروژه می باشد.

به تراس به عنوان نقطه عطفی در طراحی و جایی که بخش عمده ای از زندگی در ویلای آخر هفته در آن جریان دارد، نگاه شده است. به دلیل موقعیت قرارگیری و چشم انداز مناسب آن که به کل محوطه زیبایی شهرک دید دارد فضایی بدیع و مطلوب خلق شده است. در امتداد تراس رواق متخلخل به زیبایی ورودی را تعریف می کند. تراس گشوده در کنار جداره نسبتا صلب, انعطاف پذیری لازم برای پاسخگویی به عملکردهای متفاوت را فراهم کرده است. دیوار سبز طبیعت را به درون آورده است و مرز درون و بیرون را کمرنگ می کند.

در وجه دیگر بنا با ایجاد گشودگی در طبقات ارتباط فضایی و پیوستگی دید تامین گردیده است. فضای جمعی با سقفی مدرن سازه چادری در مناسب ترین مکان از جهت چشم انداز و دسترسی به طبیعت جانمایی شده است.

مدرن