ویلای آرگو
Argo Villa

موقعیت :

البرز، منطقه ییلاقی ساوجبلاغ، سعید آباد، تهراندشت

متراژ زمین :

1050 مترمربع

کارفرما :

جناب آقای زعفری

_

About Projectدرباره پروژه

پروژه ساخت ویلای آرگو در زمینی به مساحت 1250 متر مربع و به صورت همزمان با قطعات مجاورش کلید خورد. زمین پروژه باغی با تناسبات کشیده است. قسمت شمالی سایت برای ساخت ویلا در نظر گرفته شد و ایده اصلی طراحی ویلا بر اساس حفظ درختان موجود در باغ و مبتنی بر اصول طراحی باغ ویلا شکل گرفت. دو درخت تنومند گردو درست در بخش شمالی زمین قرار داشت که سعی شد با حجم و محوطه سازی ویلا ترکیب شود. برای ارتباط حداکثری با باغ کل ضلع 11 متری زمین رو به باغ با بیشترین شفافیت ممکن طراحی شد. پنجره های L شکل چشم انداز وسیع تری برای کاربر فراهم آورد و اینگونه ارتباط بی واسطه درون و بیرون میسر شد. تنها ورودی بنا آن هم به دلیل تاکید بیشتر بر آن چون روزنه ای در یک حجم صلب طراحی شد.

طراحی حیاط ویلا و محوطه سازی ویلا بر اساس اصول طراحی باغ ایرانی شکل گرفت. محور(راه اصلی پروژه) که در گذشته ساختمان سردر را به بنای اصلی متصل می ساخت در این باغ ویلا نیز به عنوان عنصر اصلی عمل می کند که سایر فضاها حول آن ساماندهی می شوند و ورودی را به ساختمان ویلا وصل می کند و مخاطب را به سمت ویلا هدایت می نماید. طراحی باغچه در طرفین محور ضمن خلق تنوع فضایی مطلوب، پوشش گیاهی مختلف و چشم اندازهای متفاوت دیگر موردیست که از معماری باغ ایرانی در کالبد این پروژه به یادگار مانده است. طراحی باغچه ها همچنین متناسب با هندسه محوطه سازی ویلا صورت گرفته است و با استفاده از خطوط منحنی که حرکت در میان فضا را به بهترین شکل ممکن می سازد، طراحی باغ امروزی و مدرن تر هم شده است.

در طراحی داخلی نیز سعی بر این است که از پتانسیل های بالقوه موجود در این باغ ویلا به بهترین شکل ممکن استفاده شود و بتوان از منظر و گستردگی دید و محوطه سازی ویلا به نحو احسنت بهره برد. طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان فضایی نیز بر این اساس شکل گرفت.

مدرن