ویلای طاووسیه شماره 36
Tavoosieh Villa NO. 36

موقعیت :

استان البرز، کردان، شهرک طاووسیه

متراژ زمین :

1000 مترمربع

کارفرما :

جناب آقای بیرامی

_

About Projectدرباره پروژه

ساخت ویلای شماره 36 بر اساس ایده ساده ترکیب فضاهای درونی و بیرونی برمبنای ویژگیهای باغ ویلا شکل گرفته است. سادگی و پرهیز از تظاهر و بیهودگی در فرم، حجم و سعی در ترکیب و ادغام بنا و سایت در عین حفظ استقلال اجزای این ویلا از خواسته های اصلی ما برای طراحی باغ ویلای شماره 36 بوده است.

در طراحی ویلای شماره 36 ما به دنبال کشف نوعی متفاوت از سازماندهی فضایی بوده ایم. این گونه که طراحی باغ ویلا همزمان که نیازهای فضایی درون بنا را غنا می بخشد و از کیفیت فضایی مطلوب و طراحی داخلی بهینه ای برخوردار است  که بتواند تنوع، پویایی و استقلال اجزا را در بیرون، فرم و محوطه سازی ویلا به ارمغان بیاورد.

ایجاد چرخش در ورود به بنا، هدایت کاربر با استفاده از ایده های به کار گرفته شده در طراحی حیاط ویلا، عبور از کنار استخر برای ورود به بنا و بازشوهای بزرگ و گشوده به باغ پاسخ ما به این مسئله بوده است. این پنجره ها علاوه بر این که نور جنوب را به سرسرای اصلی می رساند، بر خواست ما مبتنی بر استقلال تک تک اجزای بنا تاکید می کند.

طراحی باغ و به تبع آن طراحی باغچه و طراحی حیاط ویلا همگی بر پایه استفاده حداکثری از قابلیتهای سایت شکل گرفته است و کیفیت های مطلوبی جهت گذران اوقات خوش آخر هفته فراهم می کند. فضاهایی چون آلاچیق کنار استخر و محل نشستن در مجاورت آبنما همگی در راستای بهره جویی مناسب از نقاط مثبت زمینه شکل گرفته اند.

سمت رو به خیابان باغ ویلای شماره 36 به گونه ای طراحی شده است که پویا باشد و تقابلی مثبت با رهگذران ایجاد کند.

درطراحی دکوراسیون داخلی نیز سعی شده است با تفکیک مناسب فضاها، معنا بخشی به نحوی درست صورت گیرد.

مدرن