ویلای کارینا
Karina Villa

موقعیت :

البرز،کردان،  تهران دشت ، سرخاب ، شهرک کارینا

متراژ زمین :

1250 مترمربع

کارفرما :

جناب آقای اسفندیان

_

About Projectدرباره پروژه

ایده اصلی طراحی باغ ویلای کارینا ایجاد دید و منظر مطلوب، استفاده از قابلیت ها و پتانسیل های سایت و زمینه گرایی بود. بر این اساس ایده طراحی باغ ویلا شکل گرفت و فرآیند طراحی معماری و ساخت ویلا آغاز شد. رویکردی که برای طراحی این پروژه در نظر گرفته شد، خلق حجمی پویا و یکپارچه بود که در عین حال بتواند حس زیبایی شناسی مخاطب را نیز برانگیزد. به پروژه به صورت یک کلیت واحد نگاه شد به این صورت که ایده های طراحی از درون به بیرون و بالعکس گسترش و امتداد یافت، اینطور نبود که هر بخش پروژه به تفکیک طراحی شود و در نهایت به هم چسبانده شود و یک معماری التقاطی را به ذهن مخاطب متبادر کند. طراحی ویلا، محوطه سازی ویلا و طراحی داخلی آن از الگویی یکسان پیروی می کنند.

کارینا اولین تجربه ترکیب سقف شیبدار و روف گاردن در طراحی باغ ویلا بود. در طراحی داخلی نیز سقف نشیمن به صورت شیبدار و برخورداری از ارتفاع مناسب در جهت ایجاد حس خوب برای کاربر می باشد. این ایده همچنین تنوع فضایی مطلوبی نیز بوجود آورده است. افزون بر این سقف شیبدار ایده های چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی متفاوتی هم به ارمغان می آورد.

در طراحی این باغ ویلا سعی بر این بود که تقدس باغ ایرانی به آن بازگردانده شود و درخت به عنوان یک عنصر نمادین که پیشتر بسیار حائز اهمیت و قابل احترام بود در بنا قاب شد و به داخل فضای کشیده شد تا بدین وسیله بر مهم بودن آن تاکیدی دو چندان شود.

حیاط خلوت و نیمه خصوصی که عضوی جدانشدنی در معماری خانه های ایرانی بود در محوطه سازی ویلا حیاتی دوباره یافت و به کالبد آن بازگردانده شد. همچنین طراحی باغچه و ایجاد پوشش گیاهی متنوع از دیگر مواردی بود که در طراحی باغ مدنظر قرار داده شد.

بام سبز فرصتی دیگر بود جهت ایجاد چشم انداز مطلوب و وسیع همچنین حس خوب گستردگی دید و منظر در ارتفاع که در معماری این پروژه به خوبی در نظر گرفته شد و در راستای تکمیل محوطه سازی ویلا به کار گرفته شد.

مجموع این موارد باعث شد ویلای کارینا خلق شود و با کیفیت مطلوب خود در زمینه طراحی و ساخت ویلا هم پاسخگوی نیازهای کارفرما باشد و هم ایده های طراح را در بر گیرد.

مدرن